yabancı dizi izle
"Kış geliyor." - Eddard Stark (Game of Thrones)
gebelik hesaplama
Doctor Who
1.036 kişiPuan Ver

Doctor Who dizisi 10 üzerinden kaç puan hak ediyor?

Puan:
Oyla
Diziyi değerlendirdiğiniz için teşekkürler.

Doctor Who


Doctor Who (Türkçe: Doktor Kim) BBC yapımı İngiliz bilim kurgu televizyon dizisidir. Dizi, Gallifrey gezegeninden olan ve "Doktor" olarak bilinen bir zaman lordunun (time lord) maceralarını konu almaktadır. Doktor, belirli dönemlerde hücre yenilenmesi dediği bir yöntemle kendini baştan aşağı yenileyerek, başka bir görünüş ve hatta kişilikle yaşamına devam etmektedir.[1] Dışarıdan 1950'lerden kalma bir polis kulübesi gibi görünen TARDIS adındaki bir uzay/zaman gemisi ile yolculuk yapan Doktor, yardımcıları ile beraber uzay ve zamanı keşfeder, problemleri çözer, yaratıklarla yüzleşir ve tarihe yapılan müdahalelere engel olur.


Guinness Rekorlar Kitabı tarafından Dünya'nın en uzun süren bilim kurgu televizyon programı olarak listelenen[2] dizi aynı zamanda İngiliz popüler kültürünün de önemli bir parçasıdır.[3][4] Dizi iyi planlanmış hikâyeleri, ilk yayınlandığı dönemdeki düşük bütçeli yaratıcı özel efektleri ve elektronik müzik kullanımındaki önderliği ile tanınır. 

Hikayenin devamını oku

Dizi hakkında ne dediler?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

Popüler yorumlar

Diğer 3 yorum

10. sezonun bölum adları kaymıs fark eden bı tek benmıyım yılbası özel bölum olmaması lazım o bölumun adı dr.mysterio hepsının bı yukarı kayması lazım admın ....

Yanıtla | 0

10. sezon yok düzeltsenız keske artık

Yanıtla | 0

9. Sezon bölüm başlıkları yanlış ve hata veren bölümler var.Düzeltseniz keşke...

Yanıtla | 0

Muhteşem

Yanıtla | 0
Bu yorum bölüm hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

H A R İ K A

Yanıtla | 0
gebelik hesaplama, film izle